SEENETÜÜBLITEGA NAKATAMINE
![](img/kohvipaks/1-1.jpg)
AUSTERSERVIKU SEENETÜÜBLITE KASUTUSJUHEND
Töövahendid: trell, 8,5 mm puur, haamer, desinfitseerimisvahend, kummikindad.Abivahendid desinfitseerida ning seenetüüblite käsitlemisel kasutada kummikindaid.
![](img/kohvipaks/1-2.jpg)
1
Valmis saagida pakud jämedusega 10-50 cm, pikkus 30-120 cm.
![](img/kohvipaks/1-3.jpg)
2
Puurida 10 – 15 cm vahedega 8,5 mm augud 5 -10 mm sügavam kui tüübel kogu paku ulatuses, kaasaarvatud paku ülemisse ja alumisse pinda.
![](img/kohvipaks/1-4.jpg)
3
Aukudesse asetada seenetüüblid.
![](img/kohvipaks/1-5.jpg)
4
Haamriga lüüa seenetüüblid puiduga tasa.
![](img/kohvipaks/1-6.jpg)
5
Soovituslikult seenetüüblite peale asetada pakis olev mesilasvaha. Soojendades muutub mesilasvaha hästi töödeldavaks ning kleepub hästi puidule.
![](img/kohvipaks/1-7.jpg)
6
Nakatatud seenepakk asetada 2/3 ulatuses maa sisse.
![](img/kohvipaks/1-8.jpg)
7
Väga kuival perioodil pakke kasta.
KUIDAS PAKU LÄBIKASVAMIST KIIRENDADA?
Pakud võib pakkida talvisel ajal kilesse/kilekottidesse, tagades sellega sobiliku mikrokliima, ning stabiilse temperatuuri saavutamiseks viia siseruumi. Nakatatud pakk vajab minimaalset õhuvahetust, selleks peaks kilesse nõelaga kuni 30 imeväikest auku torkama. Ideaalne temperatuur läbikasvamiseks on 20°C, siis võtab see aega 2 kuni 3 kuud. Enne kui nakatatud pakud oma lõplikku asukohta jõuavad, võiks pakk vähemalt 50% valge mütseeliga läbikasvanud olla ning lõhnama meeldivalt seene järele. Ära kasuta kile soojal ajal või kui õhus on looduslikult palju eoseid maist detsembrini.